7/24 Hizmetinizdeyiz!

Türkiye'de tüm il ve ilçelerde kablolu internet hizmetimiz devreye alınmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Filika İnternet ve İletişim Hizmetleri A.Ş. bünyesindeki kişisel veriler, FİLİKANET’in koruması altındadır. FİLİKANET, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesindeki kişisel verilerin güvenli şekilde muhafazasını ve hukuka uygun olarak işlenmesini sağlamak için teknolojik ve alt yapısal imkanlarını kullanarak, gerekli tüm teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Kablolu internet hizmetimiz; ana servis sağlayıcı hatları üzerinden kendi yönetim cihazlarımız/yazılımımız ile teknik yönetimi tarafımızdan yapılarak sağlanmaktadır. Kablosuz internet hizmetimizde ise; bölgelerdeki yayın noktalarımıza yüksek hızda internet hatları bağlıdır. Ana noktadaki cihazlarımız ile şehirin farklı dağıtım noktalarına kablosuz yayın gönderiyoruz. Bu noktalardan da abonelerimizin binalarına monte edilen ufak alıcılar sayesinde istenen hızda internet ve erişim hizmeti sağlanmaktadır. Kapsama alanında olmanız durumunda internet kısa süre içerisinde kullanıma açılabilmektedir.

Kablolu ve kablosuz internet hizmet paketlerimizin hiçbirisinde kota ve adil kullanım noktası (AKN) uygulanmamaktadır.

Firmamız, internet hizmeti vermek üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından "İnternet Servis Sağlayıcısı" yetkilendirmesine sahip olup, yine ilgili kurum tarafından denetlenmektedir. Hukuki durumlarla karşılaşmamak adına, internet hizmeti sunan firmalardan mutlaka yetkilendirme belgesini talep ediniz.

Noktadan Noktaya (point to point) ve Noktadan Çok Noktaya (point to muti point) radyolink kablosuz cihazlar birbirleri ile iletişimi şifreleyerek sağlamaktadırlar. Dışarıdan bu ağa girilmesi ve verilerinize ulaşılabilmesi mümkün değildir.

Dünya Sağlık Örgütü'nün raporunda şu ifade yer almaktadır. "Yakın zamanda yapılmış olan araştırmalar, kamuya açık alanlarda kablosuz teknolojilerden kaynaklı RF`ye maruz kalma durumlarının, uluslararası standartlardan binlerce kat daha az olduğunu göstermektedir. Düşük seviyedeki elektromanyetik alanlarına maruz kalmanın insan sağlığına zararlı olduğu sonucuna varılacak bir kanıt bugüne kadar elde edilememiştir."

♦ Web Sitemizin Online İşlemler panelinden kredi kartı lle,

♦ Ziraat Bankası, GarantiBBVA, QnbFinansbank, Akbank ve Kuveyttürk Şube/ATM ve İnternet Şubelerinden, (ÖN ÖDEMELİ tarifedeki aboneler, banka sisteminde bakiyelerini paket bitimine 3 gün kala itibariyle görüntüleyebilirler.) [Otomatik Ödeme talimatı da verilebilir]

♦ Türkiye geneli 7.400’den fazla noktada bulunan Faturamatik Şubelerinden,

Abone Merkezlerimize ödeme yapabilirsiniz.