Kablolu & Kablosuz İnternet

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde kablolu, 30 il ve 100 ilçeden fazla noktasında kablosuz internet hizmetimiz yayında..

Kablosuz İnternet

Türkiye’nin 30 il ve 100 ilçeden fazla noktasında kablosuz internet hizmetimiz yayında..

Kentin farklı noktalarında konuşlandırdığımız yayın noktaları ile, binanıza montaj yapacağımız ufak alıcı sayesinde altyapı derdi olmadan sınırsız, kotasız kablosuz internetin keyfini çıkarabilirsiniz. Telefon veya binanızda kablolu altyapıya ihtiyacınız yok, port derdiniz yok..

Şimdilik 30 ile ve 100'den fazla ilçede kendi altyapımız ile yayındayız.. Altyapı yatırımlarımız ile kablosuz interneti daha fazla bölgede hizmete sunmayı amaçlıyoruz.

Başvurunuz sonrası müşteri temsilcimiz sizinle irtibata geçerek detaylı bilgilendirmekte ve kurulum için randevu oluşturmaktadır. Belirlenen gün ve saatte lokasyonda bulunan ekibimiz, kısa sürede kurulumu gerçekleştirerek internetiniz aktif edilmektedir. Bölgesel kampanyalar çerçevesinde ön ödemeli veya taahhütlü seçim yaptığınız internetinizi sınırsız, kotasız, limitlere takılmadan kullanırsınız.

 • Tarifeler
 • Avantajlar
 • Nasıl Geçiş Yaparım?
 • Sınırsız
 • Limitsiz
 • Kotasız
 • Taahhütsüz veya Ön Ödemeli Paket Seçeneği
 • Telefon Hattı Gerektirmez
 • Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulanmaz
 • Ön Ödemeli Paketlerde Ara Verme Seçeneği
 • Binada kablo altyapısı veya port olmasa da kurulabilir

Aşağıdaki bilgi formunu doldurup talebinizi oluşturabilir, 0850 433 77 11 santral veya 0800 606 67 77 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Form birkaç saniyeye yükleniyor, lütfen bekleyin...

Ana noktadaki cihazlarımız ile şehirin farklı dağıtım noktalarına kablosuz yayın gönderiyoruz. Bu noktalardan da abonelerimizin binalarına monte edilen ufak alıcılar sayesinde istenen hızda internet erişim hizmeti sağlanmaktadır. Kapsama alanında olmanız durumunda internet kısa süre içerisinde hizmete açılabilmektedir. Router/Modem cihazınızdan interneti kablolu veya kablosuz şekilde kullanabilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütü'nün raporunda şu ifade yer almaktadır. "Yakın zamanda yapılmış olan araştırmalar, kamuya açık alanlarda kablosuz teknolojilerden kaynaklı RF`ye maruz kalma durumlarının, uluslararası standartlardan binlerce kat daha az olduğunu göstermektedir. Düşük seviyedeki elektromanyetik alanlarına maruz kalmanın insan sağlığına zararlı olduğu sonucuna varılacak bir kanıt bugüne kadar elde edilememiştir.

  * Bağlantı ve Kurulum Bedeli: Bölgesel olarak farklı avantajlı kampanyalar uygulanabildiği için bölgemizdeki müşteri temsilcimiz tarafından size detaylı bilgi verilecektir.

  Arıza/Teknik Destek Bedeli: 250,00₺ (Arıza bildirimi sonrasında yapılan teknik incelemede arızanın abone kaynaklı olduğunun tespit edildiği teknik servis tarafından iletilmesi durumunda yansıtılmaktadır.)

  * Devre Kapama-Açma Bedeli: 100,00₺+KDV (Faturalı tarifede ödemenin geciktirilmesi durumunda, devrenin kapanıp açılması sonrasında ilk faturanıza yansıtılacak tutardır)

  Abonelik Sözleşmesi gereği, çatınıza monte edilen ufak alıcı cihaz firmamız mülkiyetinde olup, aboneliğin sonlandırılması durumunda çalışır durumda yine firmamıza iade edilmesi gerekmektedir. Farklı firmaların cihazı kullanması yasal değildir. Bu tür taleplere itibar edilmemelidir.

   Binanızda kablolu altyapı veya port olmasa da kablosuz internet hizmetimiz verilebilmektedir. Binanızın, vericilerimizi görüp görmediğine dair fizibilite yapılarak tarafınıza dönüş sağlanmaktadır.

    Abonelik Sözleşmesi gereği, çatınıza monte edilen ufak alıcı cihaz firmamız mülkiyetinde olup, aboneliğin sonlandırılması durumunda çalışır durumda yine firmamıza iade edilmesi gerekmektedir. Farklı firmaların cihazı kullanması yasal değildir. Bu tür taleplere itibar edilmemelidir.

    Bölgelerimiz tarafından modem/router temin edilerek kullanımınıza sunulmaktadır. Koşulları hakkında bölgemiz tarafından bilgi verilecektir.

    Bu hizmetimizde Router özellikli modem kullanılmaktadır. Modeminizin destekleyip desteklemediğine dair Müşteri Hizmetleri numaramızı arayarak veya destek@filika.net.tr adresimize e-posta göndererek bilgi alabilirsiniz.

    Ön ödemeli tarifedeki internet paketinde; 2 ay ödeme yapılmaması durumunda Abonelik Sözleşmesi gereği çatı cihazınız teslim alınarak hizmet sonlandırılabilmektedir. Tekrar internet talep etmeniz durumunda; yeni abonelik işlemleri uygulanmaktadır.

    Kablosuz internet hizmetimiz Türkiye'nin 30 il ve 100'den fazla ilçesinde verilebilmekte olup, altyapı yatırımlarımız ile sürekli yeni ilçeler eklenmektedir. Listede bulunduğunuz ilçe yer almıyorsa; kablolu internet hizmeti için altyapınızı buraya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

    Kablosuz İnternet Nedir?

    Kavram olarak kablosuz internetin 3 türü vardır. Birincisi; binanıza gelen internet hattının kablosuz olarak size ulaştırılması. İkincisi; Hotspot denilen, üniversite yerleşkesi, park bahçe vb. yerlerde sunulan internet hizmetleri. Üçüncüsü ise; ev/ofis içinde kullandığınız kablosuz internet. Bunların dışında; uydu üzerinden kablosuz iletişim yer almakta olup, hizmetlerimiz altında yer almadığından dolayı detaylandırılmamıştır. Bu bölümde Birincisinden bahsedeceğiz.

    Kablosuz internetin sizlere ulaştırılması için öncelikle uluslararası operatörler aracılığıyla şehirin belirli bölgelerine yüksek hızda internet bağlantısı sağlamaktayız. Ana nokta veya noktalarımızdan şehrin farklı noktalarında belirlediğimiz yerlere radyolink cihazlarımız vasıtasıyla noktadan noktaya frekans ile kablosuz yayın göndermekteyiz. Bu yerler genellikle yüksek bina veya yine yüksek seviyelerde kule kurulumu ve kullanımı şeklinde belirlenmektedir. Bu yayın noktalarından ise belirli açı ve çapta yayın yapan cihazlarla çevresine kablosuz frekans gönderilmektedir. Abonemiz olduğunuzda, çatınıza monte ettiğimiz ufak alıcı ile yayın noktasındaki cihazlarımız arasında kablosuz bağlantı sağlamaktayız. Çatı cihazınızdan aşağı inen kablo ile de ev/ofisinizde modeminizin bağlantısını yaptığımızda internet hizmetini ev/ofis içinde kablolu veya wifi kablosuz şekilde kullanabilmektesiniz. Bazı binalarda çatı cihazından dairenize kadar ayrıca bir data kablosu çekmeden, mevcut uydu (koaksiyel) kablo da kullanılabilmektedir. Keşif sırasında saha ekibimiz, tarafınıza gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

    Eve veya İşyerine Kablosuz İnternet Nasıl Bağlanır?

    Konutlara veya işyerlerine kablosuz internet bağlatmaya karar verildiğinde yapılması gereken ilk şey; ihtiyacı yada beklentiyi karşılayacak nitelik ve hıza sahip internet paketini belirlemek olmalıdır. IPTV ile birlikte interneti kullanan cihaz sayısı yoğun ise; yavaşlık sorunları yaşanmaması için doğru paket seçimi önem arzetmektedir. Çağrı merkezi ve bölge çalışanımızdan ihtiyaca göre paket seçimi konusunda destek almanızı öneririz. Başvuru sonrası saha ekibimiz binanıza gelerek, çatınıza monte edeeği ufak alıcı ile evinizde konuşlandırılacak Router/Modem cihazınızın bağlantısını ve konfigürasyonunu yapacaktır. Artık internetinizi Modem/Router üzerinden kablolu veya kablosuz kullanmaya hazırsınız. Bilgisayar, tablet, akıllı telefon veya destekleyen tüm ev içi akıllı cihazlarınızı modeminize bir kere tanıtma işleminden sonra modeminiz açık olduğu süre boyunca internet bağlantınız aktif olacaktır.

    Evde ve İşyerinde Kablosuz İnternet

     Şifreleme tekniği ile yabancı adreslerin erişimini engelleme avantajı olduğu gibi güvenli haberleşme olanağı da sağlayan evde kablosuz internet, kablodan bağımsız, dilenen alanda bilgisayar ve diğer elektronik cihazların kullanımına imkan tanıması sayesinde internet kullanımını daha rahat ve pratik hale getirmektedir. Ev veya ofisinizin yatay olarak geniş bir alana sahip olması veya 1'den fazla kat olması veyahut bina iç duvar yapısının yalıtım açısından güçlü olması durumlarında tek modemin her alana sağlıklı kablosuz sinyal göndermesi mümkün olmayacaktır. Böyle bir durumda modem değiştirmek yerine, gelişen teknoloji ile kurulumu çok basit olan Repeater (sinyal güçlendirici) cihazların orta noktalara kurularak (hol, koridor gibi) kullanılması son derece doğru bir uygulama olacaktır. Söz konusu cihazlar, modemden aldığı sinyali güçlendirerek uzak noktalardaki cihazlarınızın internete daha verimli bağlanmasını sağlayacaktır. Ofis/Otel/Hastane/Yurt vb ortamlarda kullanıcı sayıları da fazla olduğundan, uygun noktalara profesyonel Access Point cihazlarının monte edilmesi gerekmektedir. İşletme içi bu tür kablosuz altyapı projeleriniz için bizden teklif alabilirsiniz.

    Dijital bir dünya olan internet aleminde her zaman güvenlik ve risk faktörleri ile karşı karşıya kalınacağı unutulmamalıdır. Bu risk kablosuz internet kullanımında da geçerlidir. Bu sebeple güçlü parola kullanımı ve bu parolayı yabancı 3. kişiler ile paylaşmama önem arz etmektedir.

    Kablosuz İnternet Fiyatları

     Kablosuz internet fiyatları, bölgesel yatırım, vericilere uzaklık, yerel kampanyalar nedeniyle farklılık gösterebilmektedir. Başvurunuz sonrasında bölgemizden size dönüş sağlanarak, kurulum-montaj hizmetleri, maliyetleri ve paket fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.