Fiber İnternet

Fiber İnternet Nedir?

 Optik kablo kanallar vasıtası ile elektrik yerine ışık sinyalleri üzerinden internet erişimi sağlayan ve bu sebeple de daha hızlı ağ erişimi hizmeti sunan fiber internet, düşük sinyal kaybı, düzenli ışık verimi ve yüksek hızda erişim imkanı ile yoğun internet gereksinimi duyulan lokasyonların tercihidir. Destekleyen altyapılarda 10 Gbps seviyesine ulaşabilen hızı, limitsiz ve kotasız kullanım avantajı ile bireysel ve kurumsal ihtiyaçlar için yeni nesil internet ağıdır.

Fiber İnternet

 Uzak mesafelerde dahi daha hızlı, kesintisiz ve stabil veri paylaşımı sağlayan, telefon hattına ihtiyaç duymadan, alt yapıya sahip her lokasyonda güvenle kullanılabilen fiber internet, optik kanallar vasıtası ile ışık hızında internet kullanma avantajı sağlamaktadır.

 

 

Fiber İnternet Sorgulama

Fiber internet alt yapısına sahip, konutlarda yada özel kurumların hızlı ve kesintisiz internet erişimi ihtiyaçlarında kullanılabilen bu fiber güce ulaşmak için  Fiber İnternet Sorgulaması yapılması gerekmektedir. Sadece altyapının uygun olduğu alanlarda bağlanabilen fiber net, ağ sunucuların internet sayfası üzerinden sorgulama yapılarak öğrenilebilmektedir.

Fiber İnternet Fiyatları

 Ağ sağlayıcılarının paket ve tarifelerine göre değişkenlik gösteren fiber internet fiyatlarında en önemli etken Mbps ve Gbps hızı dır. Kotasız, limitsiz ve taahhütsüz bağlanabilen fiber güçlerde kampanyalı tarifeler en çok rağbet gören seçeneklerdir.

Fiber İnternet Paketleri

Fiber internet, ancak alt yapıya sahip lokasyonlarda hizmet veren ağ sağlayıcıları vasıtası ile kullanılabilmektedir. Düşük maliyetli yüksek verimli hızlı internet sörfü sağlayan fiber net, kotasız, sınırsız, taahhütlü yada taahhütsüz, alternatifli paket seçenekleri ve kampanyalarla her ihtiyaca hitap edecek internet hizmeti sunmaktadır.

En iyi Fiber İnternet

 İnternet servis sağlayıcısı tercihi yapılırken, Türkiye genelinde hizmet sunabilen firmalar tercih edilmelidir.  Bireysel paket yanında fiyat rekabeti üst seviyede yüksek hız seçenekleri ile FilikaNet kurumsal firmalar tarafından en çok tercih edilen sağlayıcılardan biridir. Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılarının önceliği online işlemlerini hızlı ve kesintisiz yürütürken aynı zamanda da  güvenli bir alt yapı ile de çalışmış olmaktır. Kaliteli alt yapımız ve tecrübeli firma kimliğimiz ile her beklentiyi karşılayacak paketler, her bütçeye hitap edecek fiyatlarımız ile kesintisiz hız ve eğlencenin kapılarını aralıyoruz.

 

 

Fiber İnternet Kablosu

 Alışılagelmiş xDSL kablolarından farklı olan fiber internet kablosu, çok daha hızlı veri aktarımı sağlayacak optik kablolardan oluşmaktadır.  Fiber İnternet Hızı 50- 100 Mbps data kablodan, 1Gbps lik ve destekleyen altyapıda 10Gbps   optik internet hızına ulaşan bu kablolar, interneti ışık hızında bilgisayara sinyal olarak gönderebilmekte, dosya paylaşımı ve indirimi daha hızlı halde gerçekleşmektedir.

Fiber İnternet Kablosu Modeme Nasıl Bağlanır?

Fiber internet kablosu diğer xDSL kablosundan farklı olarak optik diye adlandırılan, içerisinde ışığın hızlı iletilmesini sağlayan cam kaplama ile donatılmış özel kablodur. Yeni inşa edilen binaların alt yapısında hazır olarak bulunan bu sistem, eski yapılarda başvuru yapılarak döşenebilmektedir.

İnternet sağlayıcılarının modem ile birlikte verdikleri GPON cihazı ile birlikte kurulumu yapılan fiber internet. Kablo bağlantısından sonra, bilgisayar yada diğer cihazların modemi tanıması için sistem içi ayarlarının yapılması gerekmektedir.

 

 

En Uygun Fiber İnternet

Evde yada şirkette, ihtiyaçlar dahilinde seçilecek fiber internet paketleri ile hem beklentiyi karşılamak, hem de düşük maliyetli, yüksek hızlı internet kullanmak mümkün.