FilikaNet TEKNOBLOG

İnternet teknolojisine dair..

Konu önerilerinizi bize iletebilirsiniz..

Boş Port Yoksa İnternet Alabilir Miyim?

Boş port yoksa internet alabilir miyim sorusu son dönemde sık duyduğumuz ve cevaplanması gereken önemli bir sorudur. İnternet altyapısı ve bu altyapıyı sağlayan şirketlerin sayısında önemli bir artış gözlemlenmektedir. FilikaNet şirketinin de içinde olduğu internet servis eden şirketler, bölgede bulunan altyapının durumuna uygun şekilde hizmet verebilirler. Bu işi daha iyi anlamak için önce, port nedir bunu bilmek ve cevabı ona göre oluşturmak gerekir.

Port İngilizce bir kelime olmakla beraber liman anlamına gelir. İnternet dünyasında ise bu kelime daha farklı anlamlarda kullanılır. Elektronikte giriş, bağlantı noktası veya soket anlamına gelen bu sözcük, aynı zamanda sanal ve fiziksel özellikli anlamlar taşır. Sanal port genelde internet ile ilgili bir anlam taşımaktadır. İnternet sağlayıcı önemli bir sistem sayesinde, üye ve kullanıcıların internet erişimi bu teknoloji ile sağlanır. Boş port yoksa internet alabilir miyim diye soran bireylere verilecek cevap ise evet olacaktır. Kentin farklı noktalarında konuşlandırdığımız yayın noktaları ile, binanıza montaj yapacağımız ufak alıcı sayesinde altyapı derdi olmadan sınırsız, kotasız kablosuz internetin keyfini çıkarabilirsiniz. Telefon veya binanızda kablolu altyapıya ihtiyacınız yok, port derdiniz yok.

Başvurunuz sonrası müşteri temsilcimiz sizinle irtibata geçerek detaylı bilgilendirmekte ve kurulum için randevu oluşturmaktadır. Belirlenen gün ve saatte lokasyonda bulunan ekibimiz, kısa sürede kurulumu gerçekleştirerek internetiniz aktif edilmektedir. Bölgesel kampanyalar çerçevesinde ön ödemeli veya taahhütlü seçim yaptığınız internetinizi sınırsız, kotasız, limitlere takılmadan kullanırsınız

Eğer Filika Net kablosuz internet altyapısının kapsamında bulunmuyorsanız, İnternet sağlayıcı firmanın sizi bir müddet bekletmesi söz konusu olacaktır. Altyapı yetersizliğini aşacak çalışma ve yatırımlarla beraber, yeni müşterilerin de bu sistemden yararlanmasını sağlamak mümkün olacaktır.  

Port olmadan internet bağlantısı yapmak mümkün olmayacaktır. FilikaNet bünyesinde müşterilere sunulan port imkânı ise müşterilerin bu konuda daha kaliteli hizmetten yararlanması anlamına gelecektir. Port adresleri için verilen numaralar bağlantı için büyük önem taşır. Adeta bir internet kanalı oluşturmada kullanılan bu sistem, bireysel ve kurumsal internet kullanımının verimliliğini doğrudan etkiler.

Bilgisayarınızda bulunan bir IP adresinin hangi port vasıtası ile bağlantı oluşturduğunu görebilirsiniz. İnternet teknik destek ekibinin iki yönlü araştırmalarına denk gelmişseniz, altyapı ve hizmet alan noktanın bağlantısı için alternatif port seçeneklerinin de dikkate alındığına şahitlik edebilirsiniz.


Port Ve Port Doluluğu Nedir?

Port ve port doluluğu nedir
diyorsanız, öncelikli olarak internet sağlayıcı firmanın bölgedeki altyapısından haberdar olmanız gerekir. Cadde, sokak ve mahallede hizmet veren internet santralinin altyapı kapasitesi çok büyük önem taşır. İnternet sağlayıcı firmanın altyapısında, özellikle boş yer olmamasından kaynaklanan sorunlar kullanıcılar için büyük problemler oluşturabilir. İnternet servis sağlayıcısına müracaat ettiğinizde, port ve port doluluğu sayesinde olumsuz cevap almanız söz konusu olabilir.

Port ve port doluluğu nedir dediğinizde, elbette bu konudaki altyapı hizmetlerinden bahsettiğinizi anlamak mümkün olacaktır. FilikaNet bünyesinde gelişen ve kullanıcılara önemli avantaj sağlayan imkânlar, özellikle müşteri olan bireylerin veya kurumların daha kapsamlı internet hizmetine ulaşmasını sağlamaktadır. Yoğunluk nedeniyle veya kısıtlı altyapı sebebiyle, pek çok girişimcinin bu konuda beklemeye alındığı veya hizmet için anında çözüm bulamadığı da görülmektedir.

FilikaNet alt yapısının geniş imkânları sayesinde özellikle port imkânları daha kapsamlı şekilde müşterilere sunulmak durumundadır. Port ve port doluluğu nedir dediğinizde, ilk anlayacağınız konuların başında bir yoğunluk söz konusu olacaktır. Bu yoğunluk sebebiyle hizmet konusunda bekleme durumu ortaya çıkabilecektir. Altyapısına yatırım yapan ve müşterinin memnuniyetini düşünen internet servis firmaları ise bu konuda daha hazırlıklı olabilmek durumundadır. Bu türden hazırlık sayesinde, özellikle boş port imkânı bulmak ve bağlantıyı hızlı bir şekilde yapmak söz konusu olabilmektedir.

Bilgisayarların birbirine bağlantı kurmasına destek veren IP adresleri sağlıklı bir bağlantının temelini oluşturur. Sanal veri yolları olarak karşımıza çıkan port, internetin çok daha verimli kullanılmasında bireylere ve kurumlara önemli avantajlar sağlar. Port ve port doluluğu nedir gibi önemli bir soruya cevap verdiğiniz anda internetin size nasıl ulaştığı konusunda daha çok bilgili olursunuz.

  • Paylaşın

İlgili Haberler